1 lipca 2017 Udostępnij

Ochrona lakieru latem

Jeśli w okresie lata lakier ma się dobrze prezentować należy o niego dbać. co należy robić, by zminimalizować to jak słońce działa na nasz lakier?

Piękny dla naszych oczu

Praktycznie każdy kierowca stara się dbać o samochód i myśli również o komforcie i bezpieczeństwie jazdy. Natomiast, jeśli chodzi o lakier z pięknym wyrazistym kolorem i połyskiem to gwarancja, że samochód zawsze wygląda świetnie.

Pamiętaj o myciu

Pewnie wiele osób stwierdzi, że to banalne, ale pierwszy krok jaki będzie trzeba wykonywać, by lakier chronić to mycie samochodu. Powinno się to robić mniej więcej co 2-3 tygodnie. Chodzi o to, by nie dopuścić do sytuacji, w której ten brud będzie już z lakieru trudny do usuwania. Jednocześnie mycie takie w okresie lata nie będzie trudne, ponieważ zabrudzenia nie powinny być uciążliwe. Nie powinniśmy jednak decydować się na myjnie bezdotykowe, gdzie można doprowadzić do powstania mikrorys. Zamiast tego dokonujemy mycia ręcznie z użyciem delikatnych szczotek i mikrofibry.

Jeśli latem lakier ma się dobrze prezentować należy o niego zadbać. Co więc powinniśmy zrobić, by minimalizować skutki działania promieni słonecznych?

Woskowanie samochodu

Woskowanie

Kolejne zadanie jakie będzie trzeba wykonywać to oczywiście woskowanie, które będzie można wykonywać wyłącznie, gdy lakier w całości jest już pozbawiony zabrudzeń i takie dalsze prace można wykonywać. Obecnie mamy dostępne różnorakie woski, które powinny się dobrze sprawdzać. Wiele tych produktów to środki naturalne, które mają świetną jakość. Auto dzięki nim zostaje zabezpieczone przed pojawieniem się zniszczeń, rys, poprawiony zostanie również wygląd takiego lakieru.

Na jaki wosk się zdecydować?

Oferta wosków obecnie jest rzeczywiście bardzo duża. Przede wszystkim pojawiają się preparaty, które mogą nabłyszczać nasze powierzchnie, ale oprócz nich także takie, które chronią nas przed promieniowaniem UV. Wysoko cenione są między innymi produkty firmy K2, która sprzedaje woski w dobrej cenie a efekt będzie się dłuższy czas utrzymywał. Warto szukać wosków, które są wzbogacone o dodatkowe substancje chroniące lakier. Oczywiście należy również pamiętać o tym, że nigdy nie wykonujemy polerowania na lakierze, który nie jest bardzo dobrze wyczyszczony. Jeśli tylko chcemy zadbać o piękny lakier to obecnie mamy ku temu odpowiednie możliwości i warto z nich korzystać.

Mariusz Wyrostek

Redakcja e-car4you.pl