12 maja 2021 Udostępnij

Aromaterapia samochodowa: Usuwanie zapachów i dodawanie przyjemnego zapachu do wnętrza samochodu

Przykrywki są gorsze niż oryginalne kłamstwo, tak jak pachnący odświeżacz powietrza jedynie maskuje zapach w samochodzie. W tym przypadku dezodorant jest prawdą, która Cię wyzwoli.

"Zapachy są tymczasowym rozwiązaniem" - powiedział Larry McIsaac, dyrektor generalny firmy Kraco Enterprises, producenta dezodorantu Ozium. "Ich działanie polega na wydzielaniu zapachu, który jest tak silny, że nie możesz się powstrzymać, aby go nie poczuć, lub na odwrażliwianiu zmysłu węchu".

Dezodoranty działają na poziomie mikrobiologicznym, atakując zarazki unoszące się w powietrzu. Środki odkażające powietrze są szczególnie popularne w szpitalach ze względu na ich zdolność do zabijania wirusów przeziębienia i grypy. Produkty te zazwyczaj pochodzą z puszek aerozolowych, choć coraz większą popularnością cieszą się żelowe kanistry.

"Jest to coś, co można zostawić w szafce na siłowni, w sypialni nastolatka lub pod siedzeniem kierowcy," powiedział. "Działa wyjątkowo dobrze, ponieważ pojemnik jest stale narażony na działanie izolowanego środowiska i oczyszcza powietrze".

McIsaac nie sugeruje kierowcom porzucenia odświeżaczy powietrza. W końcu firma Kraco produkuje szeroką linię zapachów Glade. Dezodoryzacja po prostu zapewnia czystą powierzchnię, na której preferowany zapach może wykonać swoją pracę.

Poniżej McIsaac i Susan Broyles, starszy menedżer ds. produktów w firmie Kraco, przedstawiają następujące informacje dotyczące poprawy środowiska kabiny przy użyciu dezodorantów i odświeżaczy powietrza:

-Wyczyśćwnętrze, znajdź źródło nieprzyjemnego zapachu: Być może dzieci zostawiły w samochodzie krakersy cheddar w gorący dzień. Może dym papierosowy utrzymuje się na poduszkach siedzeń. Cokolwiek to jest, dokładnie wyczyść i odkurz przed dezodoryzacją, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

mazda

-Przestrzegajinstrukcji: Przeczytaj i zastosuj się do wskazówek na etykiecie. Czasami wystarczy kilka rozpyleń.

Ustawswoją atmosferę: Znajdź zapach, który Cię uspokaja/ ożywia/ pobudza. Opcji nie brakuje.

-Wybierzsystem dostarczania: Rozpylacze, klipsy odpowietrzające, żele, woski i kartonowe wycinanki przenikają rynek. Ciepło często decyduje o trwałości tych produktów. Odświeżacz powietrza pozostawiony w środowisku o temperaturze pokojowej będzie działał dłużej niż ten wystawiony na intensywne ciepło i dzikie wahania.

Sebastian Morawski

Redakcja e-car4you.pl