27 stycznia 2017 Udostępnij

Odświeżanie wnętrza samochodu

Wielu z nas spędza w samochodzie kilka godzin dziennie, a nawet więcej. W związku z tym chcemy się tam czuć komfortowo i wygodnie, a przyjemny zapach jest niezbędnym elementem tego komfortu.

Około 70% osób posiadających własne samochody używa odświeżaczy powietrza. Jest to dekoracja i użyteczny dodatek. Podoba nam się kształt i kupujemy. Wybór mamy ogromny tak pod względem zapachów, jak i estetyki. Jedni wybierają dziwaczne kształty, inni klasyczne choinki.

Po co nam ten zapach?

Odświeżacze samochodowe pozwalają nam poprawi czapach wnętrza samochodu. Najpopularniejsze są klasyczne drzewka, które można zawiesić na lusterku, ale można też umieścić gdzieś w schowku. Papierek szybko się zużywa, więc coraz częściej stosujemy odświeżacze w buteleczkach i bardziej skomplikowane rozwiązania przypominające gadżety technologiczne, które pachną niczym prawdziwe perfumy i są interesującym dodatkiem do wnętrza. Powoli znudziły nam się też zapachy lasu czy nowego samochodu i stawiamy na ciekawsze propozycje, na przykład na Saharę lub papaję.

Neutralizacja zapachu papierosów

Poważnym problemem w samochodach jest często palenie papierosów i pozostający po tym zapach. Jest on bardzo nieprzyjemny, utrzymuje się długo i drażni pasażerów, a także nas samych. Stosowanie zwykłych choinek zapachowych w takim przypadku jest problematyczne, ponieważ mieszanie silnych zapachów, na przykład papierosa z bryzą morską, wcale nie zaoferuje nam przyjemnych doznań.

Wnętrze samochodu

Potrzebny jest specjalny neutralizator w cenie 10-50 złotych. Wnętrze myjemy i nanosimy preparat, ale nie można tego robić na tapicerce skórzanej i zamszowej.

Likwidowanie przykrych zapachów

Jeśli w samochodzie jest nagromadzenie nieprzyjemnych zapachów i chcemy się ich pozbyć porządnie, naszym w zasadzie jedynym wyjściem jest wykonanie pełnego ozonowania wnętrza pojazdu. Cząsteczki ozonu są bowiem w stanie rozkładać cząsteczki dymu papierosowego oraz różnego rodzaju lotne czynniki pleśni, grzybów i bakterii. Zniszczone zostają też źródła nieprzyjemnego zapachu.

Alternatywą dla ozonu są ultradźwięki, ale jest to metoda dość droga i mało popularna, przez co trudno znaleźć firmę zajmującą się tą opcją. Ozonowanie jest proste, ponieważ wymaga jedynie ustawienia odpowiedniego urządzenia we wnętrzu pojazdu i ono samo już sobie będzie przez określony czas rozpylało ozon docierający do wszystkich części wnętrza.

Źródłem brzydkich zapachów są także oczywiście różnego rodzaju zabrudzenia. Ich wyeliminowanie to po prostu umycie wszystkich powierzchni.

Sebastian Morawski

Redakcja e-car4you.pl