14 maja 2021 Udostępnij

Ca-Ca-Cold Season Tips Help Keep Drivers From Getting Frosted

O tej porze roku naszym samochodom przydałoby się trochę więcej miłości, zwłaszcza jeśli mieszkasz w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Nawet jeśli cieszysz się łagodniejszym klimatem i nie musisz odśnieżać podjazdu ani martwić się o to, że sól drogowa uszkodzi Twoje koła i podwozie, wciąż możesz zadbać o swój samochód tej zimy.

silnik

  1. Rozważ użycie kompletu opon zimowych. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz często jeździć po śniegu. Jak sama nazwa wskazuje, opony zimowe są specjalnie zaprojektowane do jazdy w niskich temperaturach. Ich mieszanka gumowa została specjalnie opracowana, aby zachować elastyczność w mroźnych warunkach. Należy jednak pamiętać o ich wymianie, gdy pogoda zacznie się ocieplać. Mieszanka gumy, która sprawia, że opony zimowe są idealne na mroźną pogodę, sprawia również, że nie nadają się one do jazdy w lecie. Opona zimowa w gorący dzień będzie absorbować ciepło, emitować dużo wibracji, a jej bieżnik szybko się zużyje.
  2. Zleć sprawdzenie akumulatora. Mroźna pogoda może oznaczać śmierć dla akumulatora. Nie daj się zaskoczyć. Zajrzyj do swojego zaufanego serwisu, aby sprawdzić, czy Twój akumulator ma wystarczająco dużo energii, aby przetrwać zimę.
  3. Wymień filtr powietrza w kabinie. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziesz częściej jeździł z uchylonymi szybami i włączoną klimatyzacją. Świeży filtr powietrza w kabinie pomaga zatrzymać zanieczyszczenia, które mogą powodować zakurzenie wnętrza i choroby.
  4. Jeśli mieszkasz w mroźnym klimacie, używaj oleju przeznaczonego na zimę. Chłodniejszy klimat może utrudniać działanie konwencjonalnych olejów, natomiast oleje syntetyczne zazwyczaj lepiej radzą sobie z zimnem. Kody olejów mogą pomóc w wyborze odpowiedniego płynu dla Twojego pojazdu. Litera "W" oznacza zimę, a liczba poprzedzająca literę "W" odnosi się do lepkości lub grubości w określonej temperaturze w niskich temperaturach. Olej silnikowy o lepkości 5W lepiej przepływa w niższych temperaturach niż olej o lepkości 15W w tych samych warunkach.
  5. Zadbaj o szczegóły swojego pojazdu. Dobra warstwa wosku pomoże zapobiec zniszczeniu pięknego wykończenia pojazdu przez zimowy brud. Regularne czyszczenie kół i podwozia pomaga również zapobiegać powstawaniu rdzy spowodowanej solą drogową i innymi zanieczyszczeniami.
  6. Zmniejsz ilość alergenów, aby Twoje wnętrze było zdrowsze. Zleć profesjonalistom gruntowne czyszczenie wnętrza, aby usunąć z niego kurz i brud, które mogły dostać się do pojazdu.
  7. Kup gumowe dywaniki podłogowe i pokrowce na siedzenia. Nic tak nie ochroni dywaników w Twoim pojeździe jak dobra para dopasowanych dywaników. Poszukaj takich, które mają grzbiety i rowki, które zatrzymują deszcz i kurz.
  8. Masz zwierzęta? Kierowcy SUV-ów powinni rozważyć zastosowanie wykładziny do bagażnika, która nie zsuwa się i chroni mokre zwierzęta przed zabrudzeniem podłóg z materiału lub dywaników.

Mariusz Wyrostek

Redakcja e-car4you.pl