16 kwietnia 2022 Udostępnij

Jak znaleźć kod radiowy, aby odblokować radio samochodowe (4 kroki)

Czy wymieniłeś akumulator w swoim samochodzie, a po uruchomieniu samochodu zorientowałeś się, że radio jest zablokowane?

Jest to powszechny problem, ponieważ często nie wiesz, że potrzebujesz kodu do radia, zanim będzie za późno.

Odblokowanie radia może być trudne, jeśli nie otrzymałeś kodu radia przy zakupie samochodu. Na szczęście nie jesteś sam z tym problemem, więc jest na to rozwiązanie.

Zawartość show Jak znaleźć kod radia 1. Sprawdź instrukcję obsługi 2. Odwiedź stronę internetową producenta 3. Odwiedź lub zadzwoń do lokalnego dealera 4. Skontaktować się z lokalnym centrum car audio Odblokowywanie radioodtwarzacza na rynku wtórnym

Jak znaleźć kod radia

Próbując znaleźć kod radia, należy wykonać kilka kroków. Wykonaj poniższe czynności, aby odzyskać kod radia samochodu.

Łączny czas: 10 minut

1. Sprawdź instrukcję obsługi

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, próbując znaleźć kod radia, jest sprawdzenie instrukcji obsługi. Instrukcja obsługi często znajduje się w schowku lub w dokumentach, które otrzymałeś przy zakupie samochodu.
Zazwyczaj, gdy samochód został dostarczony przez producenta, przyklejono lub wydrukowano kartę radiową lub etykietę w instrukcji obsługi. Taka karta radiowa może być również umieszczona na innym papierze razem ze wszystkimi dokumentami w schowku. W instrukcji obsługi często można też znaleźć wskazówki, jak znaleźć kod radia.

2. Odwiedź stronę internetową producenta

Jeśli nie udało Ci się znaleźć kodu w instrukcji obsługi, teraz czas na sprawdzenie strony internetowej producenta. W tym celu często trzeba się zalogować i sprawdzić, czy jest się właścicielem samochodu. Jeśli masz aplikację zainstalowaną przez producenta samochodu, często możesz tam znaleźć kod radia. Zazwyczaj po zweryfikowaniu kod radia zostanie wysłany na Twój adres e-mail.
Pamiętaj, że nie działa to w przypadku radioodbiorników pochodzących z rynku wtórnego. Możesz także spróbować znaleźć informacje o odzyskiwaniu kodu radia dla konkretnego modelu samochodu na powiązanych stronach internetowych.

3. Odwiedź lub zadzwoń do lokalnego dealera

Jeśli nie udało Ci się znaleźć żadnych informacji na stronie internetowej, możesz spróbować zadzwonić do lokalnego sprzedawcy, u którego kupiłeś samochód. Jeśli jest to autoryzowany dealer danej marki samochodu, często może on bez problemu pobrać kod radia ze swojej bazy danych. Pamiętaj, że nie działa to w przypadku radioodbiorników pochodzących z rynku wtórnego lub zakupionych u nieautoryzowanego sprzedawcy.
Niestety, w zależności od marki samochodu, odzyskanie kodu radia może kosztować 30-50 USD.

4. Skontaktuj się z lokalnym centrum audio samochodowego

Jeśli próbowałeś wszystkiego powyżej i nic nie działa, nie czas wypróbować ostatniego rozwiązania. To rozwiązanie często działa bardzo dobrze, jeśli masz zestaw stereo z rynku wtórnego, ale może również działać z oryginalnymi zestawami stereo.
Poszukaj na mapach Google najbliższego lokalnego centrum car audio i zabierz do niego swój samochód i pozwól im spojrzeć, czy mogą pomóc w odblokowaniu samochodowego zestawu stereo. Często dysponują oni specjalnymi narzędziami lub informacjami, jak łatwo odblokować radio samochodowe.

Odblokowywanie radioodtwarzaczy z rynku wtórnego

Radioodtwarzacze pochodzące z rynku wtórnego nie są często wyposażone w system odblokowujący, ale niektóre marki premium mają go w swojej ofercie. Jeśli masz radio pochodzące z rynku wtórnego, powyższe metody mogą okazać się niemożliwe.

Jeśli to nie Ty kupiłeś radio samochodowe lub jeśli zgubiłeś dokumenty, możesz spróbować zadzwonić do producenta radia. Poniżej podajemy numery telefonów najbardziej znanych producentów samochodowych systemów stereo na rynku wtórnym.

ProducentNumer telefonu
Alpine(800)421-2284
Becker(201)773-0978
Blaupunkt/Bosch(800)266-2528
Clarion(800)347-8667
Grundig(248)813-2000

Sebastian Morawski

Redakcja e-car4you.pl