13 listopada 2020 Udostępnij

Rutynowe czyszczenie przedniej szyby

Chcesz w prosty sposób zmniejszyć zmęczenie oczu, olśnienie z drogi i przedłużyć żywotność drogiego sprzętu? Utrzymaj szybę przednią w czystości. "Nie założyłbyś okularów przeciwsłonecznych do jazdy w nocy", powiedział dr Larry Beaver, wiceprezes ds. technologii w RSC Chemical, firmie stojącej za GUNK, Motor Medic i wielu innych. "A jednak jeździmy z brudnymi szybami i lusterkami. "W silnym słońcu lub w nocy, brud na przedniej szybie rozprasza uwagę i w pewnych okolicznościach stanowi prawdziwe zagrożenie. Brud może też ukrywać odpryski i pęknięcia, które trzeba naprawić", powiedział. Na zewnątrz szkło jest stale atakowane przez smog, brud na drodze, sól i ptasie odchody.

Wewnątrz, wilgoć i opary łączą się z kurzem, tworząc mgiełkę okienną. "Najlepsze środki czyszczące to coś więcej niż tylko mydło i woda", powiedział Beaver. "Zawierają one składniki, które usuwają brud z powierzchni szkła i zapobiegają ponownemu osadzaniu się brudu podczas wycierania." Mydło, woda i środki do czyszczenia okien na bazie amoniaku nie są przydatne w mroźnych porankach," powiedział Bóbr.

Poszukaj środków czyszczących z dodatkiem środka zapobiegającego zamarzaniu, który zapobiega zapychaniu się dysz rozpylających podczas mroźnej pogody. "Płyn bez środków zapobiegających zamarzaniu szybciej zamarznie na przedniej szybie, jeśli pojazd będzie się poruszał" - powiedział Beaver. "Chłód wiatru działa tak samo na przednią szybę, jak i na ciebie. Im szybszy wiatr, tym szybciej płyn zamarza." Deicery są szczególnie przydatne podczas zimy," powiedział Beaver. Trzymaj puszkę i wycieraczkę w bagażniku, aby stopić warstwy lodu z przedniej szyby przez całą zimę. "Utrzymywanie przedniej szyby, okien i lusterek w czystości nie jest skomplikowane - wystarczy użyć odpowiedniego produktu", powiedział. Doell zaproponował następujące wskazówki i sugestie, aby wybrać odpowiedni produkt do swojej przedniej szyby. Użyj mieszanki "bez amoniaku". Ponadto, amoniak uszkadza odcienie after-marketowe.

Jeśli Twój odcień zostanie wrzucony pomiędzy dwie warstwy szkła, wówczas środek czyszczący z amoniakiem będzie w porządku. Jeśli jednak odcień przyczepia się do wnętrza szyby, to amoniak będzie degradacji kleju. Trzymaj pudełko chusteczek w samochodzie. Użyj niestrzępiącej się szmatki, aby usunąć brud, jednocześnie zmniejszając smugi. Dodaj puszkę osuszacza i ssawkę do zimowego zestawu drogowego, zwłaszcza jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie. Rozważ użycie płynu do wycieraczek, który zawiera środek zapobiegający zamarzaniu. Uwaga: Takie produkty nie są legalne we wszystkich obszarach, ponieważ zawierają zanieczyszczenia środowiska.

Rafał Krajewski

Redakcja e-car4you.pl