23 grudnia 2020 Udostępnij

Niech twoje koła lśnią jasno w czasie brzydkiej pogody

Surowa pogoda sprawia, że każdej zimy pogarsza się wykończenie koła. Jak powstrzymać sól, błoto i śnieg przed trwałym uszkodzeniem powierzchni kół? "Slop and road salt is a way of life in winter, especially in the northern states and Canada," said Adam Bateman, the sales and marketing director for Wizards Products, a Minnesota-based polish and wax company. "Utrzymanie kół w czystości polega na tym, aby nie osadzały się w nich rdza i korozja". Premia jest wtedy, gdy ładna pogoda nie musi tak ciężko pracować, aby odzyskać blask". Tak jak przy malowaniu, warstwa

Surowa pogoda sprawia, że każdej zimy pogarsza się wykończenie koła. Jak powstrzymać sól, błoto i śnieg przed trwałym uszkodzeniem powierzchni kół?

"Slop and road salt is a way of life in winter, especially in the northern states and Canada," said Adam Bateman, the sales and marketing director for Wizards Products, a Minnesota-based polish and wax company. "Utrzymanie kół w czystości polega na tym, aby nie osadzały się w nich rdza i korozja". Premia jest wtedy, gdy ładna pogoda nie musi tak ciężko pracować, aby odzyskać blask".

Podobnie jak w przypadku lakierowania, warstwa ochronna na koła lub tradycyjny wosk stanowią swego rodzaju osłonę dla kół. Taka ochrona nabiera dodatkowego znaczenia w zimie. Sole, kwasy i substancje chemiczne stosowane do usuwania śniegu i lodu z jezdni są niezwykle żrące dla wykończenia kół, powiedział Bateman.

"Zanieczyszczenia środowiska zjadają czystą powłokę i utleniają aluminium. Jeśli chemikalia pozostają na zbyt długo, wykończenie koła jest zniszczone i nie może być przywrócony bez godzin polerowania i pracy".

Jak w przypadku każdego innego aspektu konserwacji, rutynowe czyszczenie zapobiega zbyt intensywnej pracy, powiedział Bateman.

"Jeśli pozostaniesz na szczycie konserwacji, będzie ci lepiej", powiedział Bateman. "Jedną z największych rad, jakich mogę udzielić w zakresie pielęgnacji kół, jest upewnienie się, że produkt, którego używasz nie ma kwaśnej zasady".

Bateman sugeruje czyszczenie kół dwa razy w miesiącu - lub tak często, jak myjesz zewnętrzną powierzchnię - zwłaszcza jeśli mieszkasz w zaśnieżonej i oblodzonej okolicy. Proponuje następujące wskazówki i powody, dla których należy utrzymywać koła w czystości w zimie:

  • Środki chemiczne stosowane do usuwania lodu i śniegu z jezdni są niezwykle żrące i uszkadzają wykończenie kół.
  • Warstwa lakieru lub tradycyjnego wosku samochodowego zapewnia ochronę przed brudnymi zimowymi drogami.
  • Czyść swoje koła co drugi tydzień, zwłaszcza jeśli mieszkasz w śniegu. Przy każdym czyszczeniu nadwozia należy co najmniej raz w tygodniu oczyścić koła.
  • Wybierz środek czyszczący, który jest bezkwasowy. Ogólna zasada: Jeśli jest on bezpieczny do lakierowania pojazdów, to można go bezpiecznie stosować na kołach.
  • Czyszczenie kół podczas zimy nie polega na tym, by samochód wyglądał świetnie, a bardziej na zapobieganiu korozji i rdzy. Jednak świetnie wyglądające felgi zwiększają atrakcyjność i wartość Twojego samochodu.

Sebastian Morawski

Redakcja e-car4you.pl