1 lutego 2017 Udostępnij

Chemia samochodowa poprawiająca estetykę i bezpieczeństwo

Chemia samochodowa to szeroka gama produktów, dzięki którym możemy bez wielkiego wysiłku zadbać o wygląd naszego samochodu, co zdecydowanie poprawi także bezpieczeństwo poruszania się nim po drogach.

Nadwozie

Do mycia samochodu najlepiej jest wykorzystywać specjalistyczne szampony. Jeśli nie woskujemy regularnie auta, można wybrać produkt posiadający już domieszkę wosku, co pozwoli nam odhaczyć tę kwestię. Wosk nabłyszcza i konserwuje elementy lakierowane. Szampony ze zwykłym woskiem są tanie i dobre. Szampony z teflonem mikrokrystalicznym skuteczniej chronią nadwozie i są tylko nieznacznie droższe. Nakłada się je z użyciem miękkich szczotek, gąbek lub myjek dostosowanych do pracy z lakierem.

Mycie felg

Ważnym elementem wyglądu samochodu jest stan jego kół. Poprzez dobry wygląd kół można znacznie poprawić prezencje nawet nieciekawego pojazdu. Opony i felgi muszą być czyste oraz zadbane. Nie powinno być na nich błota, ale trzeba też zadbać o braku pyłu z hamulców. Do czyszczenia felg najlepiej jest wykorzystać specjalne pianki, które radzą sobie nawet z tak zwanymi felgami szprychowymi. Spryskujemy nimi po prostu całe koła i spłukujemy silnym strumieniem wody, najlepiej wodą zasadową z wysokim pH.

Opony

Zadbanie o opony ułatwia nam fakt, iż na rynku jest naprawdę sporo propozycji do ich konserwowania. Najtańsze są nabłyszczacze w sprayu. Wystarczy nimi spryskać oponę i będzie się ona świeciła, jakby byłą wilgotna. Jeden pojemniczek to kilkanaście aplikacji na wszystkie koła. Takie preparaty mają krótkie działanie i skuteczniej opony chronić będą czernidła oraz dressingi. Nanosi się je ręcznie poprzez wcieranie.

Kosmetyki samochodowe

Elementy plastikowe

Wszelkiego rodzaju elementy plastikowe na zewnątrz auta wymagają stosowania preparatów, które je odbudują usuwając drobne rysy i nadadzą im lepszego wyglądu. Rodzaj wypełniacza trzeba dobrać do tworzywa, które zostało użyte w naszym samochodzie. Po wypełnieniu drobnych rys nakładamy środek nabłyszczający. Środek nabłyszczający to przy okazji środek konserwujący, więc jego nałożenie pozwoli też zabezpieczyć plastik przed dalszymi uszkodzeniami. Większe uszkodzenia będzie musiał jednak wyeliminować specjalista.

Elementy chromowane

Chrom niestety niszczeje bardzo szybko. Przywrócenie mu odpowiedniego blasku jest jednak bardzo łatwe, ponieważ istnieją odpowiednie delikatne środki do pielęgnacji chromu.

Reflektory

Reflektory można czyścić zwykłymi środkami do szyb, ale idealny efekt da dopiero stosowanie mleczka do reflektorów po ich gruntownym umyciu.

Mariusz Wyrostek

Redakcja e-car4you.pl