17 lutego 2017 Udostępnij

Najlepsze kosmetyki samochodowe do 100 złotych

Większość osób nie chce poruszać się brudnym samochodem. Jak więc skutecznie dbać o samochód, by przy małym nakładzie sił był lśniący?

Jaka myjnia?

Tutaj ile osób tyle różnych opinii. Jeśli nie lubimy spędzać czasu przy samochodzie i jego myciu wydaje się, że najlepiej będzie udać się do myjni automatycznej i wybrać taką opcję, która szybko wyczyści samochód i jego wnętrze. Jeśli ktoś lubi sam pielęgnować swój pojazd to wydaje się, że dla niego najlepszą opcją będą dobre jakościowo kosmetyki, które ułatwią mycie i przyczynią się do dłuższego utrzymywania czystości.

Od czego zacząć mycie auta?

Poszukiwanie dobrych kosmetyków samochodowych rozpocznijmy od środków czyszczących. Na początek trzeba mieć dobry szampon oraz gąbkę. Największym zainteresowaniem cieszą się produkty Sonax. Przy zakupie upewnijmy się czy szampon zawiera wosk. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko myć samochód. Jeśli wybieramy gąbkę trzeba sprawdzać jej materiał.

Duży, zainteresowaniem cieszą się klasyczne gąbki oraz takie wykonane z mikrofibry. Produkt, który ułatwi mycie to również płyn do felg. Najczęściej wybiera się Sonax Xtreme, który w czasie kontaktu z wodą zmienia kolor na czerwony. W okresie letnim świetną propozycją będzie płyn do usuwania owadów, który będzie dzięki swoim właściwością usuwała pojawiające się warstwy owadów z przodu pojazdu. Koszt to kilkanaście złotych.

Chemia samochodowa

Kosmetyki do wnętrza pojazdu

Do wnętrza używa się przede wszystkim płyn nabłyszczający do kokpitów. Osoby, które nie lubią produktów w aerozolu mogą się także zdecydować na specjalne ściereczki, które czyszczą i konserwują powierzchnię. Można także postawić na mycie tapicerki przez użycie specjalnego środka. Tutaj należy dopasować do materiału czy będzie to tapicerka materiałowa czy skórzana.

Efekt końcowy

Jeśli chcemy, by efekt końcowy był doskonały i dał nam dużo radości auto po myciu musi być też dobrze woskowane. Wybór nie będzie łatwy. Dobrym rozwiązaniem jest wosk w kolorze auta. Wybierać warto produkty takie jak Sonax oraz firmy AutoLand. W wielu przypadkach nawet po dokładnym myciu oraz woskowaniu zostawać będą białe kropki na szybach i będzie można je usunąć przez użycie specjalnego płynu do szyb samochodowych, który kosztuje kilka złotych. Po wykonaniu wszystkich zabiegów trzeba nałożyć również preparat dający efekt mokrej opony. Ostatecznie dzięki zastosowaniu takiego ruchu efekt będzie doskonały i auto będzie wyglądało po myciu perfekcyjnie, a użycie dobrych środków sprawi, że na dłużej ten doskonały efekt będzie utrzymany.

Mariusz Wyrostek

Redakcja e-car4you.pl