17 lutego 2017 Udostępnij

Czym czyścić mocno zabrudzone szyby? Przegląd kosmetyków samochodowych

Zabrudzone szyby to nie tylko taki element, który psuje estetyczny wygląd auta, ale także będzie wpływa na prowadzenie takiego pojazdu. Ptasie odchody, plamy błota, brud z ulicy to wszystko trafia na nasze szyby w samochodzie. Wiele środków czyszczących pozostawia smugi i nie będzie dokładnie czyścić zabrudzeń. Przegląd środków czystości według producentów to najlepsza opcja, by ocenić, który produkt dobrze się sprawdzi.

Płyny do mycia ręcznego

Dobry płyn do mycia szyb jest przeznaczony nie tylko do czyszczenia szyb i reflektorów, ale także z powodzeniem może być stosowany do blatów szklanych oraz laminowanych. Usuwać będzie suchy brud, tłuste plamy i naloty. W płynie są nanocząsteczki, które w czasie czyszczenia tworzą dodatkową warstwę ochronną, co będzie zabezpieczać czyszczoną powierzchnię przed ponownym osadzaniem się kurzu i brudu.

Płyn Sonax do usuwania owadów zgodnie ze swoją nazwą to środek, który skutecznie usuwać będzie wszystkie owady na szybach oraz karoserii samochodu. Dostępny będzie w formie spryskiwacza o pojemności pół litra. Jeśli owady nie będą stanowić problemu można nabyć po prostu zwykły płyn Sonax do mycia szyb o podobnej pojemności. To uniwersalna propozycja dla wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Płyn do mycia szyb to preparat do oczyszczenia każdej szklanej powierzchni. Dostępny w spryskiwaczu pół litra będzie usuwać tłuszcze, oleje i pozostałości po owadach i osadach. Jego użycie nie pozostawi smug na szkle, ani też na karoserii samochodu. Dzięki temu każde auto będzie dało się szybko i skutecznie auto oczyścić.

Czyszczenie szyb

Ściereczki czy ściągacze?

Myjąc szyby ręcznie można używać do tego specjalnych ściereczek albo też ściągaczy. Wybór narzędzia będzie indywidualną sprawą, która jest uzależniona od osobistych preferencji kierowcy. Jeśli nie ma ochoty brudzić się rąk będzie można używać elastycznej ściągaczki. Specjalna gąbka będzie dobrze wchłaniać ciecz, a uchwyt sprawia, że nie trzeba się pochylać nad karoserią, aby sięgnąć w każdej miejsce szyby. Ściereczki do szyb Sonax są przeznaczone dla tych osób, które chcą ręcznie myć szyby. Nie wymagają wody, są nasączone i nie zostawiają smug. Za ich pomocą czyścić można szyby auta ale również lusterka. Za niecałe 10 złotych można kupić paczkę 10 sztuk.

Płyny do spryskiwaczy

Zabrudzenia szyb mogą przytrafić się w czasie drogi, dlatego w pojemniku warto mieć dobry płyn do spryskiwaczy. Jeśli kupujemy dobry produkt mamy gwarancje, że oczyszczanie szyb będzie skuteczne. Warto również postawić na dobry płyn unikając tanich marketowych propozycji.

Sebastian Morawski

Redakcja e-car4you.pl