10 czerwca 2022 Udostępnij

Czy Mercedes Benz to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Mercedes-Benz jest znany jako jeden z najlepszych producentów samochodów luksusowych na świecie. Czy jednak Mercedesy są dobrymi samochodami i czy są niezawodne? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą poznać odpowiedź na nie przed zakupem.

Samochody Mercedes-Benz są uważane za średnio niezawodne. Nie są uważane za najlepsze ani najgorsze, ale zazwyczaj plasują się w środku rankingu. Naprawa Mercedesa może być jednak kosztowna, co należy wziąć pod uwagę przed jego zakupem.

W tym przewodniku przyglądamy się wszystkiemu, co Mercedes robi dobrze i oceniamy, gdzie można by to poprawić. Oceniamy także najlepsze i najgorsze modele, abyś był lepiej poinformowany.

Spis treści show Czy Mercedes-Benz to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Mercedes-Benz jest niezawodny? Historia Mercedes-Benz Jakie są najczęstsze problemy Mercedes-Benz? 1. Nieszczelna skrzynia biegów 2. Kontrolka "Check Engine". 3. Korozja/rdza Najbardziej niezawodne modele Mercedes-Benz 2008 Mercedes-Benz Klasy E 2015 Mercedes-Benz GLK-Class 2010 Mercedes-Benz Klasy C Najmniej niezawodne modele Mercedes-Benz 2006 Mercedes-Benz E350 2007 Mercedes-Benz S550 Czy Mercedes-Benz to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Mercedes-Benz to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Większość pojazdów Mercedes-Benz otrzymała doskonałą pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa od NHTSA lub została wysoko oceniona przez IIHS. Wszystkie modele są dobrze skonstruowane z myślą o bezpieczeństwie klientów.

Nowsze Mercedesy są wyposażone w zaawansowane technologie bezpieczeństwa, co zapewnia Państwu większy spokój ducha. Niezależnie od tego, czy wybierzemy model z technologią PreSafe czy DISTRONIC PLUS, mamy pewność, że nasza jazda jest bezpieczna.

2. Silnik

Mercedes-Benz stworzył szeroką gamę trwałych silników. Producent samochodów wprowadził na rynek silniki benzynowe, wysokoprężne, hybrydowe i elektryczne.

W każdym z tych typów Mercedes udowodnił, że jest liderem w dziedzinie wysokowydajnych silników. Ponadto wiele z tych silników wytrzyma ponad 200 000 mil przy regularnej konserwacji i pielęgnacji.

RELATED: Jak długo jeżdżą samochody? (i ile kilometrów?)

3. Rdza i karoseria

Niektóre modele Mercedes-Benz są podatne na rdzę. Większość skarg dotyczy modeli z lat 90. i początku XXI wieku.

Wydaje się, że w tych latach Mercedes-Benz, próbując obniżyć koszty, stosował cieńszą stal. Firma stosowała także różne składy lakierów, które zapewniały mniejszą ochronę.

4. Właściwości i technologia

Od początku istnienia Mercedes-Benz był liderem w dziedzinie technologii. Już kilkadziesiąt lat temu Mercedes wypuszczał nowe produkty, których nie miały inne firmy.

Dziś luksusowe kabiny są wypełnione zaawansowaną technologią bezpieczeństwa, a także wszystkim, co jest potrzebne do zapewnienia komfortu i rozrywki. Do najważniejszych elementów wyposażenia należy system Mercedes-Benz User Experience (MBUX) oraz system E-ACTIVE Body Control.

5. Osiągi

Nawet najtańszy samochód Mercedes-Benz zapewnia mnóstwo osiągów i emocji. Niemiecki producent samochodów jest znany z tego, że zapewnia mnóstwo mocy i przyspieszenia, gdy zasiada się za kierownicą.

Jeśli szukasz czegoś, co da Ci jeszcze więcej radości z jazdy, rozważ linię AMG. Są one specjalnie dostrojone do wysokich osiągów.

6. Przystępność cenowa

Nie znajdziesz nowego Mercedesa za mniej niż 35 000 dolarów. Ponadto wiele modeli może kosztować ponad 100 000 USD, w zależności od poziomu wykończenia i wybranego wyposażenia.

Z tego powodu marka Mercedes nie jest znana jako opcja dla osób o niskich dochodach. Mimo to dostajesz to, za co płacisz, ponieważ każdy samochód jest wyposażony w najnowsze luksusy i udogodnienia.

7. Koszty posiadania

Jeśli spojrzeć na koszty ubezpieczenia, paliwa i amortyzacji samochodów Mercedes-Benz, okazuje się, że koszt posiadania może być wyższy niż się spodziewasz. Jest to jednak prawda w przypadku większości marek luksusowych.

To, co czyni tę markę najdroższą, to koszty napraw i konserwacji. Więcej na ten temat powiemy w następnym rozdziale.

8. Koszty napraw i konserwacji

Części Mercedes-Benz są drogie w zakupie. Trudno jest wymienić prawie każdą część przy ograniczonym budżecie. Ponadto, w zależności od rodzaju problemu, może być konieczne opłacenie specjalnego mechanika zajmującego się pojazdami marki Mercedes.

Z tych powodów Mercedes-Benz może być jednym z najdroższych samochodów do naprawy i konserwacji. Jeśli jednak odkłada się na ten cel pieniądze, może to nie być kłopotliwe.

RELATED: 20 najdroższych i najmniej kosztownych w utrzymaniu samochodów

Czy Mercedes-Benz jest niezawodny?

Z punktu widzenia mechanika samochody Mercedes-Benz są uważane za niezwykle niezawodne. Wiele z tych wysokowydajnych silników może przejechać ponad 200 000 mil, zwłaszcza jeśli odpowiednio się o nie dba. Jednak silniki te są również drogie w eksploatacji i utrzymaniu.

Ze względu na koszty napraw czołowe publikacje plasują Mercedes-Benz w środku listy. Mimo to wiele modeli plasuje się wyżej niż porównywalne pojazdy BMW, które jest jednym z głównych konkurentów Mercedesa.

Historia Mercedes-Benz

Mercedes-Benz istnieje od 1886 r., kiedy to Karl Benz, Wilhelm Maybach i Gottlieb Daimler zaczęli tworzyć pierwszy samochód napędzany gazem. Niewiele czasu minęło, zanim firma zaczęła oferować przebudowy dyliżansów pod nazwą Daimler Motoren Gesellschaft. Nazwa Mercedes-Benz powstała dopiero po 25 latach, gdy doszło do fuzji firm Benza i Daimlera.

Pojazdy marki Mercedes zostały po raz pierwszy sprowadzone do Ameryki w 1952 roku, ale firma Mercedes-Benz USA powstała dopiero w 1965 roku. Od tego czasu firma stała się liderem w produkcji luksusowych modeli samochodów w kraju. Obecnie klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy samochodów osobowych i SUV-ów.

Jakie są najczęstsze problemy Mercedes-Benz?

1. Nieszczelna skrzynia biegów

Pojazdy Mercedes-Benz są wyposażone w zaawansowane technologicznie skrzynie biegów, które są bardziej zaawansowane niż w przypadku wielu innych marek. Unikalne złącze i korpus zaworu mogą sprawić, że skrzynia biegów jest lepsza, ale jest też wada.

W niektórych przypadkach z tych części może wyciekać płyn przekładniowy. Gdy płyn wycieka, pojawiają się problemy z płynną zmianą biegów.

2. Lampka kontrolna silnika

Nie we wszystkich pojazdach Mercedes-Benz występuje problem z kontrolką Check Engine, ale w kilku modelach jest on powszechny. Najczęściej spotykanym modelem jest E350.

W wielu przypadkach kontrolka Check Engine Light zapala się z powodu wadliwego działania cewki regulacyjnej wałka rozrządu. Problemy z silnikiem nie są łatwe do naprawienia ani tanie w przypadku serii Mercedesa.

3. Korozja/rdza

Większość samochodów rdzewieje po pewnym czasie, ale w przypadku wielu modeli Mercedesa rdza pojawiała się przedwcześnie. W większości przypadków rdza była najpierw widoczna na przednich zderzakach, za tablicą rejestracyjną i na błotnikach.

W niektórych modelach samochodów Mercedes stosował lżejszą stal. Zmienił też skład farby, co mogło być przyczyną problemów.

Najbardziej niezawodne modele Mercedes-Benz

Mercedes-Benz klasy E z 2008 r.

Ten model Klasy E jest uważany za jeden z najbardziej luksusowych, jakie kiedykolwiek powstały. Ten czterodrzwiowy sedan oferuje sportowy charakter i doskonałe osiągi.

Ponadto zajmuje wysokie pozycje w rankingach bezpieczeństwa. Jest to model, którym warto jeździć, jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę podczas codziennej jazdy do pracy.

2015 Mercedes-Benz Klasa GLK

Rok 2015 był ostatnim rokiem istnienia Klasy GLK, do czasu zmiany jej nazwy na Klasę GLC. Ten piękny SUV jest wyposażony w napęd na wszystkie koła zapewniający doskonałą trakcję i jest znany ze swojej zwrotności.

302-konny silnik V6 zapewnia moc, na jaką liczysz. Ponadto, kabina jest wyposażona we wszelkie możliwe luksusy, zwłaszcza gdy posiada pakiet Premium.

Mercedes-Benz Klasy C z 2010 r.

W tym roku modelowym Klasa C została wyposażona w panoramiczny szklany szyberdach i elegancką kabinę. W standardzie znajduje się 12-głośnikowy system audio, dzięki któremu każda nuta jest dopracowana do perfekcji.

Co ważniejsze, Klasa C posiada najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w tym system Agility Control. Dzięki temu systemowi wszystkie wstrząsy na drodze są doskonale tłumione, co zapewnia ekscytującą jazdę.

Najmniej niezawodne modele Mercedes-Benz

Mercedes-Benz E350 z 2006 r.

Mercedes-Benz E350 z 2006 r. to wygodny i przestronny pojazd o dobrym przyspieszeniu, ale wiele osób skarży się na jego niezawodność. Szybkie sprawdzenie w NHTSA pokazuje, jak bardzo wadliwy jest ten model.

Występują nie tylko problemy z układem paliwowym, ale kilku właścicieli musiało go wymienić w całości, łącznie z uszczelkami, przewodami, pompą i zbiornikiem. Pojawiły się także skargi dotyczące awarii hamulców, co sprawia, że jest to model, którego należy całkowicie unikać.

2007 Mercedes-Benz S550

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że model S550 z 2007 roku to model, który trzeba mieć. Ma duże siedzenia, szybkie przyspieszenie i cichą kabinę. Silnik V8 generuje moc 382 KM, dzięki czemu auto osiąga prędkość 60 mil/h w nieco ponad pięć sekund.

Istnieje jednak wiele problemów z elektroniką, a Mercedes-Benz nigdy nie wycofał go z rynku. Z tego powodu stał się on jednym z najbardziej zawodnych wśród entuzjastów Mercedesa. S550 może również niespodziewanie przejść w tryb awaryjny, ponieważ moduł sterujący silnika (ECU) uległ uszkodzeniu. Niestety, wymiana tej ważnej części kosztuje ponad 2000 dolarów.

Czy Mercedes-Benz to dobry samochód do kupienia jako używany?

Z wielu względów wybór używanego samochodu Mercedes-Benz jest rozsądnym posunięciem. Firma ta wie, jak stworzyć samochód o wysokich osiągach, który zapewnia wszystkie luksusowe i techniczne funkcje, jakich można sobie życzyć. W większości używanych modeli Mercedesa poczują się Państwo komfortowo i będą czerpać przyjemność z jazdy. Ponadto większość z nich można nabyć za znacznie mniejszą kwotę niż koszt zakupu nowego modelu.

Z drugiej strony, trzeba być przygotowanym na płacenie drogich rachunków za konserwację i naprawy. Jeśli coś się zepsuje, trzeba będzie sporo wyłożyć z własnej kieszeni, zwłaszcza jeśli potrzebny będzie certyfikowany technik Mercedesa. Dodatkowo, w luksusowym pojeździe może pojawić się korozja lub rdza, na którą nikt nie chce patrzeć. Jeśli zamierzają Państwo kupić używanego Mercedesa, należy najpierw zrobić rozeznanie i dokładnie sprawdzić, czy na nadwoziu nie ma śladów rdzy. Nie zapomnij zajrzeć za tablicę rejestracyjną.

Sebastian Morawski

Redakcja e-car4you.pl