11 grudnia 2020 Udostępnij

Poradzić sobie z brudną pracą przy użyciu najnowszych specjalistycznych szczotek

Ręcznik i smar do łokci nie zawsze są najlepszym wyborem, aby nadać pojazdowi blasku.

Czasami właściwą odpowiedzią jest szczotka.

"Szczotki są świetne, gdy trzeba delikatnie poruszyć, pozwalając jednocześnie zmyć cząstki stałe - powiedział Jim Dvorak z Mathers, polskiej firmy z siedzibą w południowej Kalifornii. "Zwłaszcza w błotnistych miejscach, ręcznik wcierałby cząsteczki w wykończenie i potencjalnie je porysował."

Większe szczotki są nieocenione przy czyszczeniu dużych powierzchni w ciągu kilku minut, ale każdy pojazd ma szczeliny i trudno dostępne zakręty, które wymagają szczególnej uwagi. Mniejsze szczotki z ultra-miękkim włosiem są idealne w tych przypadkach.

Firma Dvorak wie, że dobór odpowiedniego narzędzia nie tylko prawidłowo wykonuje pracę, ale także może sprawić, że proces będzie mniej nieporządny.

"Do błotnika przydałaby się szczotka z dłuższym uchwytem, dzięki czemu można zmyć tłuszcz bez brudzenia rąk" - powiedział.

Znalezienie pędzla, który nie uszkodzi lakieru pojazdu, nie może być przecenione. Włosy dzika, a także niektóre nylonowe i plastikowe szczeciny są na tyle miękkie, że potrafią zmyć kurz, a jednocześnie na tyle delikatne, że nie pozostawiają za sobą zawirowań i zadrapań, które tworzą ostrzejsze materiały".

Szczotki są dostępne w różnych stylach do czyszczenia wokół różnych emblematów, wykończeń i kratek pojazdu. Tak utylitarne jak szczotki samochodowe, nie ma takiej szczotki, która poradzi sobie z każdym zadaniem, powiedział Dvorak.

Dvorak mówi, aby szukać szczotki z grubszym, grubszym włosiem odpowiednim do wybijania brudu i zanieczyszczeń z boków opon. Lekka szczotka z miękkim włosiem jest najlepsza do usuwania zapieczonego brudu i kurzu z hamulców.

Szczotki mogą również pomóc w czyszczeniu wnętrz, powiedział Dvorak. Bezdrapkowe szczeciny, podobne do tych stosowanych do kół i błotników, mogą pomóc w usuwaniu zabrudzeń z tapicerki.

Uwaga: Walcz z pokusą używania szczotki zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ponieważ może ona przenosić plamy na tkaninę podłóg i siedzeń.

Firma Dvorak zaproponowała następujące sugestie dotyczące stosowania szczotek do czyszczenia pojazdów:

  • Używaj pędzli do usuwania brudu i cząstek z pojazdu, a ręcznik może zeszlifować je do lakieru i wykończenia.
  • Wybierz odpowiednie pędzle do danego zadania. Są one dostępne w różnych rozmiarach i teksturach do konkretnych zadań.
  • Nie należy używać pędzli zewnętrznych do czyszczenia wnętrza. Mogą one przenosić brud i mogą zabrudzić tapicerkę.
  • Włosie nylonowe i z miękkiego tworzywa sztucznego idealnie nadaje się do czyszczenia tkanin i farby, natomiast grubsze - do czyszczenia opon i usuwania pyłu hamulcowego.

Mariusz Wyrostek

Redakcja e-car4you.pl